piątek, 18 grudnia 2015

Otwarcie Sopoteki

Dzień dobry!
Jutro nadejdzie wyczekiwany przez nas moment, czyli otwarcie Sopoteki. Zapraszamy serdecznie!

W imieniu prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz wiceprezydent Sopotu Joanny Cichockiej-Guli serdecznie zapraszamy na otwarcie „Sopoteki” galerii kultury multimedialnej w sobotę, 19 grudnia br. o godzinie 16.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już o godz. 15.45. W programie m.in. uroczyste otwarcie, „Opowieść wigilijna” w interpretacji znanych i lubianych, spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim, reportażystą i autorem m.in. „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „ Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem” czy „Tańczące niedźwiedzie”. Spotkanie poprowadzi znana pisarka i dziennikarka, sopocianka Magdalena Grzebałkowska. Na zakończenie zaplanowano spotkanie z projektantem Sopoteki Janem Sikorą oraz pokaz drukarki 3D.

Bardzo liczymy na Państwa obecność :)

Sopoteka. Galeria Kultury Multimedialnej - Sopoteka ma ponad 650 metrów kw powierzchni, stając się tym samym największą filią wśród sopockich oddziałów biblioteki. Mediateka będzie udostępniać zarówno zbiory tradycyjne - książki, jak również gry komputerowe, muzykę, audiobooki, e-booki i filmy m.in. w formule blue-ray i 3D. W nowoczesnym wnętrzu w formule open space swoje miejsce odnajdzie każdy. Przy konsoli, na spotkaniu autorskim, przy kawie z książką bądź e-bookiem. Są tu również: wypożyczalnia, czytelnia, miejsce zabaw dla dzieci, jak również stanowiska komputerowe. Ta multimedialna biblioteka wyposażona jest w sprzęt do obsługi spotkań i wydarzeń kulturalnych dając możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Placówka będzie gromadziła, w większym stopniu niż pozostałe filie, zbiory multimedialne, w tym płyty cd z muzyką, streaming muzyczny, audiobooki, e-booki oraz filmy. Jest to miejsce przyjazne i młodszym, i starszym mieszkańcom


3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. "W nowoczesnym wnętrzu w formule open space swoje miejsce odnajdzie każdy. Przy konsoli, na spotkaniu autorskim, przy kawie z książką bądź e-bookiem."
  - Przy konsoli także..?

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł! Takich miejsc powinno powstawać jak najwięcej w każdym mieście. Obecnie ludzie wolą posłuchać audiobooka czy poczytać ebooka niż mieć kontakt z tradycyjną książką. Genialny pomysł z wypożyczaniem płyt z muzyką;)Gratuluję!!!

  OdpowiedzUsuń